Ciągle powiększa się nasza wiedza

Możemy sobie nawet nie zdawać z tego sprawy, ale prawda jest taka, że nasza wiedza ciągle się powiększa. To oznacza, że wchłaniamy nowe informacje nawet wówczas, gdy nie zdajemy sobie z tego tak do końca sprawy. Po prostu słyszymy jakieś informacje i je zapamiętujemy, a im bardziej nas one zaciekawią, tym łatwiej jest nam je zapamiętać i później w razie potrzeby, przywołać w odpowiednim czasie. Dodatkowo jeszcze nad wieloma aspektami naszego życia i tego co nas otacza, pracują naukowcy. To oznacza, że zdobywają oni nowe informacje na określone tematy, odkrywają rzeczy, które do tej pory nie były znane. To również sprawia, że nasza wiedza się powiększa, że dowiadujemy się czegoś nowego. Nawet jeśli dotyczy ona czegoś o czym uczyliśmy się dawno, ale sprawia, że teraz na ten temat wiemy jeszcze więcej, to z pewnością warto to docenić i warto dbać, aby tej nowej wiedzy było jak najwięcej.

Nowe odkrycia

Dokonujemy odkryć, które wydawały się niemożliwe, ale także utwierdzamy się w różnych przekonaniach, jeśli znajdziemy informacje, które będą je potwierdzały. Nic więc dziwnego, że wiedza cały czas się rozwija, że co chwilę mamy większą wiedzę na różne tematy, zwłaszcza jeśli nasze wcześniejsze teorie zostały potwierdzone, albo wręcz przeciwnie, jeśli zostały obalone. To też powoduje, że ta wiedza cały czas się rozwija, ponieważ ciągle prowadzone są różnego rodzaju badania, które mają nam dać znacznie więcej odpowiedzi na określone tematy. Co więcej, warto sobie również zdawać sprawę z tego, że czasami ta wiedza jest bardzo naukowa, korzysta się wówczas z wielu słów i określeń, które mogą nie być tak do końca zrozumiałe przez osobę, która nie jest w to wszystko zaangażowana. Ale czasami dzieje się też tak, że ta wiedza jest odkrywana przez nas samych, na zasadzie podejmowania różnych prób, które się kończą określonymi wynikami. To też oznacza, że choć w wielu sprawach skazani jesteśmy na wiedzę przekazywaną przez specjalistów i naukowców, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy we własnym zakresie również poszerzali tę swoją wiedzę i dokonywali różnych odkryć.

To co nieznane

Co ciekawe, nasza wiedza jest znacznie większa niż ta, którą posiadali ludzie żyjący setki czy tysiące lat temu.

To co ich przerażało, dla nas jest czyś zupełnie naturalnym. To co dla nich było tajemnicą, dla nas jest już czymś odkrytym i znanym. Rozwój technologii sprawił, że dotarliśmy do wielu odpowiedzi, których nasi przodkowie uzyskać nie mogli. Ale jednocześnie nadal pozostaje wiele obszarów, w których nasza wiedza jest niewielka, w których jest wiele znaków zapytania, a co się z tym wiąże, nadal jest wiele spraw, w których nasza wiedza będzie się powiększała, jeśli tylko uda nam się je dogłębnie poznać i zbadać. Nigdy nie można powiedzieć, że wiemy już wszystko. Nawet jeśli jesteśmy ekspertami w jakiejś dziedzinie, może się okazać, że odkryte zostanie coś nowego, że pojawią się nowe fakty. Mogą one sprawić, że ta nasza wiedza się ugruntuje, albo mogą ją całkowicie podważyć.

www.stefanhula.com