Dostrzegamy przede wszystkim tekstury

Kiedy przyglądamy się danemu meblowi, niech będzie nim szafa wnękowa, to w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na teksturę materiału, z którego wykonany jest jego front. Czy zastanawiamy się wówczas, co to za materiał? Zasadniczo raczej tego nie robimy – oceniamy tylko jego wizualność, która albo się nam spodoba, albo nie. Tekstura materiału jest więc kluczowa.

Szafy wnękowe mają bardzo często przesuwne i wysokie drzwi. Na ich froncie mogą znajdować się bardzo różne wypełnienia. Często spotyka się tam na przykład płyty imitujące drewno.

www.nanocluster.pl

Przeciętny człowiek nie dostrzeże jednak tego, że są to imitacje. Dlaczego właśnie je dobrze jest stosować w tego typu meblach? A chociażby dlatego, że są one tańsze od samego drewna. Ponadto, często są one również lżejsze.

Wiele gatunków drewna jest po prostu pięknych, jednak ich imitacje praktycznie w żaden sposób nie odstają poziomem od oryginałów – ich tekstury są niemal identyczne. Zdaje się więc, że stosowanie takich rozwiązań jest jak najbardziej uzasadnione.

blachy nierdzewne gorącowalcowane www.krakowrazem.pl