Dostrzegamy przede wszystkim tekstury

Kiedy przyglądamy się danemu meblowi, niech będzie nim szafa wnękowa, to w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na teksturę materiału, z którego wykonany jest jego front. Czy zastanawiamy się wówczas, co to za materiał? Zasadniczo raczej tego nie robimy – oceniamy tylko jego wizualność, która albo się nam spodoba, albo nie. Tekstura materiału jest więc kluczowa.

Szafy wnękowe mają bardzo często przesuwne i wysokie drzwi. Na ich froncie mogą znajdować się bardzo różne wypełnienia. Często spotyka się tam na przykład płyty imitujące drewno.

www.e-rakoniewice.com

Przeciętny człowiek nie dostrzeże jednak tego, że są to imitacje. Dlaczego właśnie je dobrze jest stosować w tego typu meblach? A chociażby dlatego, że są one tańsze od samego drewna. Ponadto, często są one również lżejsze.

Wiele gatunków drewna jest po prostu pięknych, jednak ich imitacje praktycznie w żaden sposób nie odstają poziomem od oryginałów – ich tekstury są niemal identyczne. Zdaje się więc, że stosowanie takich rozwiązań jest jak najbardziej uzasadnione.

https://styrocraft.pl/sztukateria/ zylaki.stress.com.pl