Ile czasu zajmuje budowa domu?

Z opowieści naszych rodziców czy dziadków wynieśliśmy przekonanie, że budowa domu zajmuje strasznie dużo czasu i jest niezwykle skomplikowana. Okazuje się jednak, że wcale nie jest tak źle, że można wybudować dom dość szybko. Przede wszystkim dlatego, że dzisiaj mamy o wiele lepsze materiały. Za czasów naszych rodziców nie było tego aż tak wiele i nie było to takiej dobre jakości. Dziś możemy kupić o wiele lepsze materiały, które sprawią, że nie tylko sama budowa będzie trwała krócej, ale i nasz dom przetrwa o wiele dłużej.

Oczywiście jednak musi to trochę trwać skoro jest to przedsięwzięcie dość skomplikowane. Może je skrócić gotowy projekt. Kiedy będziemy mieli gotowy projekt domu to już zmniejsza się to o kilka miesięcy. Kiedy udamy się do biura architektonicznego i poprosimy o zaprojektowanie domu specjalnie dla nas to musimy liczyć się z tym, że będzie to trwało jednak kilka miesięcy dłużej. To w końcu praca twórcza, a takowej nie da się wykonać szybko.

Później wkracza ekipa remontowa i ona także ma przecież do zrobienia dużo, a w zasadzie wszystko. To jednak musi trochę potrać jeśli ma być zrobione porządnie. Dlatego nie powinniśmy się martwić, że zajmuje to czas. Ważne, żeby oddane przez nich pomieszczenia były takie, jak na projekcie i żeby nam się podobało. Czym jest miesiąc dłużej jeśli będziemy w tym domu mieszkać później do końca życia.

To ważne, aby dom był solidny i spełniał nasze oczekiwania, nie zaś to, że zbudowany został w dwa miesiące.

ul. Palacza 104, 60-274 Poznań administrowanie nieruchomościami poznań FALO NIERUCHOMOŚCI betonowe ogrodzenia