Innowacyjność

Innowacyjność, co dokładnie oznacza i do czego się odnośni? Po raz pierwszy ten termin został użyty przez Josepha Schumpetera.

O innowacyjności możemy mówić zawsze wtedy, kiedy coś zostaje udoskonalone, co nie zostało jeszcze przez nikogo wcześniej odkryte, przedstawione to po prostu coś nowego, nowoczesnego.

Innowacyjność możemy odnieść do każdej dziedziny życia do przedmiotów, usług i tak dalej mogą to być patenty lub gotowe produkty.

Nieodłączonym elementem innowacji jest badanie potrzeb klientów, następnie wdrażanie tego w życie na istniejącym „produkcie” lub całkiem nowym i ponowne badanie poziomu satysfakcji.

Innowacje są nieuniknione, nie można wyjść z założenia, że produkt czy idea są doskonałe, bo nawet, jeśli komuś tak się wydaje to jest to tylko w tym konkretnym momencie, co może się zmienić w miarę upływu czasu.

Nawet te najbardziej innowacyjne firmy będące w pierwszej dziesiątce światowej nie czekają aż prześcignie ich konkurencja, cały czas badają, wprowadzają na rynek i chcą być pierwsi.

Annfil Poznań: firma sprzątająca