Jak urządzić salon?

Salon to miejsce w domu o największej przestrzeni, gdzie spędzamy najwięcej czasu, dlatego jego aranżacja jest wyjątkowo ważna. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy – czy jest to dom, mieszkanie w kamienicy czy bloku – w każdym budynku mieszkalnym najważniejszym pomieszczeniem jest salon.

To pokój, w którym podejmujemy gości i spędzamy wolny czas po powrocie z pracy. Dlatego właściwe zagospodarowanie całej przestrzeni jest tu szczególnie ważne.

Salon przede wszystkim musi budzić wrażenie wolnej przestrzeni – jeśli chcemy się czuć w nim swobodnie, powinniśmy uważać, aby go nie zagracić, dopasowując liczbę i wielkość mebli do powierzchni. Jeśli zależy nam na stylu nowoczesnym, ściany powinny być pomalowane na jasny, pastelowy kolor.

Meble powinny mieć styl nierzucający się w oczy – najlepiej proste bryły o geometrycznych kształtach. Osoby wolące klasykę mogą zdecydować się na meble w stylu kolonialnym.

Na ścianach można położyć wracające do łask tapety, zwłaszcza jeśli w naszym salonie nie ma zbyt wielu przedmiotów. Ważne w salonie jest także odpowiednie oświetlenie, które pozwoli odpowiednio wyeksponować użyte przez nas elementy dekoracyjne.

Dobrze urządzony salon stanie się najważniejszą przestrzenią w budynku, w którym dobrze czują się zarówno domownicy jak i goście.

Mini magazyny Poznań wynajem www.antonioland.pl