Jak zagospodarować przestrzeń biurową, aby zwiększyć efektywność pracowników?

Właściwe zaplanowanie przestrzeni biurowej sprawi, że pracownikom będzie się lepiej pracowało, a co za tym idzie, firma będzie osiągać większe zyski. W Polsce na razie niewiele firm przywiązuje dużą wagę do komfortu pracy swoich pracowników. Przy aranżowaniu przestrzeni wewnątrz budynku myśli się raczej o tym, jak na jak najmniejszej przestrzeni zmieścić jak największą liczbę stanowisk pracy.

To spory błąd, bowiem okazuje się, że mniejsza liczba pracowników w lepiej zagospodarowanej przestrzeni pracuje wydajniej. Przy zagospodarowaniu przestrzeni biurowej w budynku należy zadbać o to, aby każdy pracownik miał odpowiednio dużo wolnej przestrzeni oraz miał możliwość dopasowania wyglądu stanowiska pracy do swoich upodobań. W każdym biurze należy także podzielić przestrzeń na strefę pracy, strefę spotkań, strefę relaksu.

www.eurequa.pl

Pracownicy nie powinni spędzać całego dnia w jednym miejscu, np. nie powinni pracować na komputerze i spotykać się z klientami przy tym samym biurku. Należy im także zapewnić osobne miejsce, gdzie mogą zjeść posiłek czy wypić kawę i porozmawiać z innymi współpracownikami.

Zapewnienie im komfortowych warunków pracy sprawia, że codzienne wypełnianie obowiązków nie powoduje poczucia znużenia, daje też większą satysfakcję z wykonywanych zadań oraz sprawia, że pracownicy chętniej przychodzą do biura.

Magazyn do wynajęcia Luboń www.stnicholaseklutna.org