Jak zagospodarować przestrzeń pod skosami?

Budynki z pochylonym dachem wymuszają problem zagospodarowania na poddaszu przestrzeni pod skośnym sufitem. Skośny sufit w budynku ma swój urok – nadaje wnętrzu bardziej indywidualny charakter, ale też wymaga wysiłku przy aranżacji przestrzeni.

Jak ją wykorzystamy, zależy oczywiście od tego, jaką funkcję pełni dane pomieszczenie. Jeśli poddasze traktujemy jako schowek na rzadziej używane sprzęty, aranżacja nie ma większego znaczenia.

Co innego, jeśli skośny sufit mamy w sypialni. Skos to świetnie miejsce na okno, które będzie przepuszczać do wnętrza sporo światła, a przy odpowiednim ustawieniu łóżka umożliwi nocą zasypianie przy widoku na gwiazdy.

Sypialnia ze skosami idealnie nadaje się na aranżację w stylu vintage, chociaż nie wyklucza także umeblowania bardziej nowoczesnego. Jeśli do zagospodarowania mamy przestrzeń pod skosami w pomieszczeniu o innym charakterze, możliwości mamy także bardzo wiele.

www.secret.info.pl

Pod oknem na skośnym suficie można postawić biurko, przy którym będziemy pracować przy naturalnym świetle. Pod skosem można także ustawić niewysoką szafkę, kredens lub półkę na książki.

stoły sztaplowane Arfos