Jak zagospodarować przestrzeń w pokoju dziecięcym?

Chcąc, aby nasze dziecko dobrze się czuło w swoim pokoju, musimy mu zapewnić odpowiednio dużą przestrzeń. Pokoje dziecięce mają to do siebie, że przestrzeń w nim szybko się kurczy. Nasza pociecha co chwilę dostaje kolejne zabawki, a starych pozbywa się niechętnie. Nawet jeśli nasz dom to budynek, w którym jest dużo miejsca, prędzej czy później okaże się, że jest za mały. Jeszcze szybciej miejsca brakuje w mieszkaniu w bloku, a przecież nasze dziecko musi mieć odpowiednią ilość przestrzeni do zabawy. Trzeba o nią zadbać już na etapie wybierania mebli.

Warto rozważyć kupno takich, które pozwolą oszczędzić sporo miejsca na powierzchni. Przykładem takiego rozwiązania jest łóżko piętrowe, pod którym znajduje się biurko – nie dość, że to spora oszczędność przestrzeni, to na dodatek możliwość wspinania się przed snem może być dla naszego malucha sporą atrakcją. Pozostałe meble dziecięce musimy wielkością i wysokością dopasować do wzrostu dziecka tak, aby mogło samodzielnie sięgać po swoje zabawki z półek i szafek. Pamiętajmy, że nasza pociecha będzie miała skłonność do robienia bałaganu, więc warto zadbać o to, aby chowanie zabawek mu jak najbardziej ułatwić – lepsze od półek i szafek będą na pewno szuflady. Nie może ich być zbyt dużo, aby nie zagracać pokoju. Jeśli dziecku pozostawimy za mało wolnej przestrzeni, na pewno nie będzie się tu czuło swobodnie.

Nie bez znaczenia w pokoju dziecka jest podłoga – lepiej położyć tu panele, których sprzątanie będzie na pewno łatwiejsze od czyszczenia dywanu.

Firma sprzątająca Blitz oferuje pranie i sprzątanie biur Gliwice ul. Niepaszycka 2