Listwy styropianowe czy drewniane?

Kupiliśmy mieszkanie i aktualnie zajmujemy się jego wykończeniem? Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że ważny będzie tutaj każdy szczegół. To jakich materiałów użyjemy, w jakim będą one kolorze, w jaki sposób będą zamocowane, a nawet to na ile będą one trwałe. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy dokładnie przyjrzeli się różnym możliwościom. Im lepiej dopasujemy je do naszych potrzeb, tym bardziej będziemy z nich zadowoleni. Jeśli nie jesteśmy pewni, co ostatecznie powinniśmy wybrać, to zawsze o pomoc możemy poprosić eksperta, który pokaże nam mocne i słabe strony każdego z rozwiązań.

www.1loelblag.pl

Jakie listwy?

Jeżeli chcemy, aby nasza podłoga prezentowała się elegancko, to koniecznie powinniśmy popatrzeć na specjalne listwy. Z jednej strony będą one miały za zadanie zakryć przestrzeń między podłogą a ścianą, tak aby nie było widać poszarpanych końcówek paneli, desek czy płytek, z drugiej mogą stać się świetną ozdobą i dopełnić wykończenia, a z trzeciej jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru, to może się okazać, że zyskamy miejsce na schowanie kabla, który normalnie musiałby zostać na zewnątrz, albo trzeba byłoby rozkuwać ściany, aby umieścić go w taki sposób, aby był niewidoczny. Możemy wybrać listwy drewniane, metalowe, z PCV czy styropianowe, jednak najpierw należy poznać mocne i słabe strony każdej z nich, tak aby móc ocenić czy w prawidłowy sposób będą one spełniały nasze oczekiwania i czy nawet po latach będziemy zadowoleni z ich użytkowania.

Styropianowe a drewniane

Możemy się zastanawiać czy do wykończenia podłóg użyć listew styropianowych czy drewnianych. Prawda jest taka, że jedne i drugie będą się prezentowały elegancko i pod tym względem, z pewnością warto wziąć pod uwagę obydwa te rozwiązania. Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że listwy drewniane są jednak trwalsze. Jeśli w nie uderzymy nogą czy krzesłem, to możemy być pewni, że nic im się nie stanie. W przypadkulistew styropianowych może z tym być już różnie, a przecież w domu mogą dziać się różne rzeczy, zwłaszcza jeśli będą w nim dzieci. Jeśli koniecznie chcemy zamontować listwy styropianowe, to warto pomyśleć o zamocowaniu ich niedaleko sufitu. Wówczas będziemy mieli pewność, że nic złego się im nie stanie, a jednocześnie będą świetną ozdobą danego pomieszczenia i sprawią, że znacznie zyska ono na wyglądzie i charakterze. Warto się dokładnie zastanowić, jakie listwy chcemy mieć zamontowane przy podłodze.

Drewniane z pewnością będą trwalsze, jednak o styropianowych warto pomyśleć w kontekście ozdoby montowanej przy suficie.

włącznik iskrownika amica blachy nierdzewne perforowane