Najważniejsza jest… posadzka

Nowoczesne ogrody miejskie stawiają na umiar, prostotę i minimalizm. Z założenia ogród to już nie oddzielny, duży teren wokół domu, ale jakby dodatkowe wnętrze; zielony pokój do relaksu i wypoczynku po ciężkim dniu. Budynek z ogrodem tworzą spójną całość. Zgodnie z tą koncepcją roślinność odsunięta została na drugi plan, a najważniejszą rolę przejęły nawierzchnie. Posadzki z kamienia, szkła, stali, czy drewna doskonale oddają wizję nowoczesności, a jednocześnie prezentują się bardzo okazale.

Dodatkowym walorem szklanej posadzki może być również optyczne powiększenie wnętrza. Ogród w stylu modern ceni proste, geometryczne kształty. W kolorystyce dominują beże, odcienie szarości i biel, które doskonale harmonizują z minimalizmem, elegancją i klasyką wnętrza. Roślin nie spotkamy tu z pewnością w nadmiarze i najczęściej będą to rośliny zielone. W takim ogrodzie nie ma bowiem miejsca na feerię form, kształtów, gatunków i kolorów.

Najbardziej popularnymi materiałami, z jakich wykonuje się nawierzchnie ogrodowe, są kamień oraz drewno. Kamień dostępny jest na rynku w wielu postaciach (żwir, kostki lub płyty z piaskowca, granitu i bazaltu). Jego gładka struktura oraz różnorodność form i odcieni daje nam podstawę do tworzenia ciekawych, nowoczesnych koncepcji. Jeśli zaś chodzi o drewno, tu zdecydowanie królują gatunki egzotyczne; ewentualnie rodzimy dąb lub sosna. Z pewnością wykorzystanie drewna daje, prócz walorów estetycznych, również poczucie większego ciepła, jednak sięgając po ten materiał musimy pamiętać, aby go wcześniej odpowiednio zabezpieczyć.

www.stablack.eu