Piwnice w domach jednorodzinnych

Właściciele domów jednorodzinnych są niebywałymi szczęściarzami nie tylko dlatego, że mają całkiem dużą powierzchnię mieszkaniową i ogród, ale także z powodu wielu możliwości aranżacji pomieszczeń z pozoru mało użytecznych.

Nie ulega wątpliwości, że do tych mało potrzebnych, a już na pewno nie estetycznych pomieszczeń zalicza się piwnicę.

Większości ludzi kojarzy się ona jako ciemne, zakurzone miejsce o charakterystycznym, nieprzyjemnym zapachu i mrocznym klimacie.

Jednak w dzisiejszych czasach jest to mit, bowiem mieszkańcy domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się na wykorzystanie powierzchni najniższego poziomu domu, aranżując ją na pomieszczenia o różnorakich funkcjach, np.

pralnię, winiarnię czy spiżarnię.

Oczywiście sposób zaadaptowania piwnicy zależy w dużej mierze od jej właściwości technicznych i możliwości finansowych właścicieli, jednak w tym przypadku znacznie ważniejszą rolę odgrywa pomysłowość, która wraz z kreatywnością pozwala zmienić brudną i ciemną piwnicę w zadbane i funkcjonalne pomieszczenie. Remont naszej piwnicy najlepiej zacząć od samego wejścia, czyli schodów, które do niej prowadzą, na stronie scalaschody.pl znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań.

gzymsy styropianowe www.dar-medica.com.pl