Postawić dom to wyzwanie

Jednym z najważniejszych etapów wżyciu, niekoniecznie tylko mężczyzny, jest budowa domu. To niezwykle ważny proces i oczywiście jest on także długotrwały oraz męczący. Wynagradza go jednak efekt.

Nie można własnego domu, który powstał wg zaakceptowanego i wybranego przez nas projektu, i którego powstawanie śledziliśmy krok po kroku porównać z niczym innym. To wyjątkowe. Budowa domu to przede wszystkim zakup odpowiedniej działki.

Dużo się zastanawiamy nad lokalizacją, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Od tego będzie przecież wiele zależało. Bierzemy pod uwagę cenę, ale też jakość gruntu, jego wielkość, a także okolicę.

Większość z nas marzy o domu, lekko na uboczu, aby czuć się w nim swobodnie i dobrze, ale z drugiej strony zazwyczaj zależy nam na tym, aby mieść dobry dojazd do pracy, bo to także istotne. Potem zlecamy architektom projekt. Chcemy, aby ten dom był jak najbardziej nasz, czyli taki, jaki sobie wymarzyliśmy.

Później, kiedy projekt jest już gotowy, zaczyna się realna budowa domu. Dziś są takie technologie, że można dom wybudować tak naprawdę w bardzo krótkim czasie. I cztery miesiące wystarczą, aby postawić mały, przytulny domek, który będzie nam służył przez długie lata.

Oczywiście jednak na tym etapie jest sporo stresu, nerwów, doglądania i pilnowania tego, co robi ekipa budowlana. Przecież to dla nas ważne, aby wiedzieć co się dzieje i jak nasza budowa postępuje i, gdy jest to konieczne, naprawiać powstałe niedoróbki. A potem zostaje wykończenie i zamieszkanie w nowym domu.

Architekt Bydgoszcz - PRAPA