Proste rady, żeby przetrwać budowę domu

Nie oszukujmy się, budowa domu nie jest łatwa. To proces, który wymaga od nas zaangażowania i cierpliwości. Często musimy się długo do niego przygotowywać, a później dość długo go wdrażać. Dlatego też kiedy czeka nas budowa domu, powinniśmy najpierw spotkać się z kimś, kto już to przeżył, poczytać trochę, żeby nie być zupełnie nieprzygotowanym. Przede wszystkim, kiedy wybieramy architekta, weźmy kogoś, kto jest zaufany, sprawdzony, czyje projekty nam się podobają.

Gdy oglądamy stronę internetową biura to wiemy czy to, co nam zaproponują będzie w naszym stylu czy nie. Spróbujmy więc zgłosić się do kogoś takiego, z kim czujemy, że się dogadamy. To pierwsza istotna rzecz jeśli chodzi o budowę domu. Drugą jest zapewne wybór ekipy budowlanej. Tutaj także powinniśmy polegać na ludziach sprawdzonych, przetestowanych.

Zapewne niejeden z naszych znajomych przeszedł już coś takiego, jak budowa domu, więc może powinniśmy popytać wśród znajomych. Zapytajmy kto, zapytajmy ile czasu im zajmuje, zapytajmy jaki jest stosunek jakości wykonywanych prac do ceny. Wszystko jest ważne. Pamiętajmy, że te osoby przez kilka miesięcy będą budować nasz wymarzony dom. I zapewne zależałoby nam bardzo na tym, żebyśmy nie musieli ich pilnować na każdym kroku i sprawdzać co chwilę.

Oczywiście, nawet jeśli wszystko to przewidzimy i o to zadbamy, to i tak budowa domu z pewnych niezależnych przyczyn może się przedłużyć. Najważniejsze jednak to się nie denerwować, bowiem to do niczego nie prowadzi.

ul. Palacza 104, 60-274 Poznań zarządcy wspólnot mieszkaniowych poznań FALO NIERUCHOMOŚCI