Przebudowa dachu

Kilkadziesiąt lat temu powstawały domy z płaskimi dachami. Takie były trendy, a wręcz nakazy wpisane w pozwoleniach na budowę. Utrzymanie tego rodzaju dachów było bardzo trudne, ponieważ często wykonane źle wymagały częstych napraw, wymieniania warstwy izolacyjnej na lepszą, nieco nowszą.

Właściwie poprawki działy się zawsze wtedy, gdy na rynku budowlanym pojawiały się nowocześniejsze materiały zapobiegające przeciekaniu. To było bowiem najczęstszą przyczyną prac naprawczych. Niektórzy bardzo chętnie przebudowaliby dach całkowicie zmieniając jego płaską powierzchnię na formę dwuspadową lub czterospadową.

Taka przebudowa jest jednak zależna od miejscowego planu zagospodarowania. Są pewne wymogi, których nie można obejść, bo wpłynęłoby to na zakłócenie obrazu architektonicznego. Jeżeli ktoś chce jednak zachować dach płaski, by zorganizować na nim taras, przebudowuje go korzystając z innej technologii lub wykonuje remont tarasu. Na taras polecamy promienniki gazowe.

Konstrukcja dachu odwróconego jest idealna do takich celów. Aranżacja tarasu na dachu to sprawa bardzo indywidualna, ale zawsze przed przebudową dachu trzeba określić, jakiego rodzaju funkcję będzie on pełnił.

kratki wentylacyjne nierdzewne http://ewpa.pl/