Schowek w wannie

Wanna w łazience wydaje się mieć dość oczywiste zastosowanie, prawda? Oczywiście tak jest, jednak przy odrobinie kreatywności można nadać jej nowej, przydatnej funkcji. Mowa tu o dodatkowej przestrzeni na przechowywanie rzeczy w łazience. Istnieją systemy zabudowy wanny pozwalające zaoszczędzić sporo miejsca, co jest istotne zwłaszcza w kawalerkach i malutkich łazienkach spotykanych w blokach. Najbardziej popularnym sposobem na uzyskanie tego dodatkowego miejsca są otwarte półki w zabudowie wanny.

Można tu umieścić zapasowe ręczniki i kosmetyki. Mają jednak zasadnicze wady. Po pierwsze nie każdy chce wszystko eksponować na widoku. Po drugie, otwarte szafki trudno utrzymać w czystości.

Wymagają niemal codziennego mycia. Rozwiązaniem są szuflady umieszczone pod wanną. Fronty wyglądają estetycznie, a to, co jest w środku pozostaje naszą słodką tajemnicą. No i oczywiście nie trzeba wiele trudu, by utrzymać je w czystości.

Można także zainstalować fronty uchylne bądź przesuwne, na kształt szafek lub barku. W ten sposób można w zasadzie ukryć dodatkowe zastosowanie wanny.