Starannie dobierajmy materiał

To, z jakiego gatunku drewna zostanie zbudowany dom, nie jest obojętne. Poszczególne typy drewna cechują się różnym stopniem wytrzymałości, odmiennymi własnościami izolacyjnymi oraz szeroką gamą innych cech. Należy mieć to wszystko na uwadze, dlatego doborem materiału powinien zająć się doświadczony wykonawca oraz kierownik budowy. Fachowcy są najlepiej zorientowani i wiedzą doskonale, po jakie drewno sięgnąć, aby uzyskać pożądany efekt.

www.bialystok2012.pl

Na pewno nie warto szukać na siłę oszczędności, bo prędzej lub później się to na nas zemści. Gdy mamy już wybrane solidne bale, z których zostanie zbudowany nasz dom, trzeba upewnić się, że drewno zostało optymalnie przygotowane pod kątem impregnacji i nie tylko. Zwykle takie procesy odbywają się już w tartaku, na etapie wstępnego przygotowania drewna do zastosowań w budownictwie, jednak nie zaszkodzi skorzystać ze specjalnych preparatów bezpośrednio przed rozpoczęciem prac. Choć naturalne cechy drewna są z reguły wystarczające, aby było ono dobrym materiałem w rękach budowlańców, to bez impregnacji się nie obejdzie.

nowe osiedla Poznań Nowe Miasto http://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-nowe-miasto Mieszkania na sprzedaż Poznań Nowe M BHP bezpieczeństwo