Tekstury drewnopodobne

Kiedy jeszcze kilkanaście lat temu mówiło się o materiałach imitujących drewno, to od razu mogliśmy mieć złe skojarzenia. Pomalowany na brązowo plastik w żaden sposób nie przypominał drewna, a w tamtych czasach stosowano właśnie takie rozwiązania.

Obecnie wiele się w tej kwestii zmieniło, a zamienniki dla drewna potrafią być naprawdę efektowne i estetyczne. Jak wiadomo, drewno, a tym bardziej dobre gatunkowo drewno, nie jest tanim materiałem.

Chyba właśnie ze względu na jego cenę od dawna próbowano tworzyć jego imitacje. Obecnie spotkać się możemy z materiałami, których tekstura niemal do złudzenia przypomina oryginał.

Co ciekawe, materiałem tym może być nawet beton – tego typu realizacje spotkać możemy na przykład na tarasach czy też w ogródkach, gdzie wykorzystuje się go do budowania ścieżek. Drewno jest materiałem, który ma bardzo ciekawą teksturę.

www.azswsgk.pl

Za każdym razem spotykamy przecież inne usłojenie, które same w sobie jest bardzo ciekawe pod względem estetycznym. Stworzenie dobrej imitacji drewna jest więc niebywałą sztuką.

https://alfapanel-plytawarstwowa.com/pl/c/AKCESORIA-DO-PLYT-WARSTWOWYCH/129 otuliny z wełny mineralnej