Usiądź na szafce

Jeśli urządzasz właśnie i aranżujesz swoją kawalerkę, pomyśl, jak możesz zdobyć gratis trochę miejsca. Choć tytuł tego tekstu nie brzmi zbyt „wygodnie”, to wcale nie musi być niekomfortowo podczas siedzenia na szafce. Możesz w ten sposób zaaranżować sofę, albo kącik jadalniany.

Dobrze sprawdza się też jako stanowisko do czytania pod oknem. Jak to zrobić? Wystarczą najzwyklejsze szafki (najlepiej wyglądają takie z suwnymi frontami), na przykład białe lub kremowe. Ważne, by miały wystarczająco szeroką górną część.

Na niej umieszczamy materac, poduszki opieramy o ścianę i w ten sposób uzyskujemy nasze ulubione wnętrzarskie dwa w jednym – dodatkowy schowek oraz wygodne i stylowe siedzisko. Możesz kupić także gotowy mebel z takim rozwiązaniem. W sklepach z meblami łatwo możesz znaleźć na przykład sofę z szufladami pod spodem lub odkrytymi półeczkami na ozdoby, bibeloty oraz książki.

Ja jednak proponuję włożyć trochę pracy i wykonać taki mebelek samodzielnie. Nie wymaga wielkich umiejętności, a satysfakcja pozostaje ogromna.

https://officeprojekt.pl/oferta/meble-dzieciece/ http://www.marmite.eu/lp/armatura-do-lazienek