Wybór pamięci RAM

Odpowiednie rozpoznanie rynku i dostępnych pamięci RAM często jest szeroko pomijane przez użytkowników komputerów osobistych. Idealny dobór pamięci jest niezbędny, jeśli chcemy w pełni wykorzystać drzemiący potencjał naszego procesora.

www.izabelakopec.pl

Czym się zatem kierować przy wyborze pamięci RAM? Pierwszym błędem popełnianym przez kupujących jest wybór jak największej ilości pamięci, z pominięciem jej najważniejszych parametrów. Oczywiście, im więcej pamięci tym lepiej, zwłaszcza, jeśli wykorzystujemy nasz komputer do innych rzeczy niż tylko oglądanie filmów i przeglądanie stron internetowych.

Niestety, w przypadku pamięci RAM nie możemy mówić o jednej, idealnej konfiguracji. Każda pamięć może posiadać walory, które sprawdzą się idealnie w jednym systemie, ale w zupełnie innym będzie tylko piątym kołem u wozu.

Najistotniejsze jest zaopatrzenie się w taką pamięć, która przeznaczona jest do wykonywanych przez nas zadań na komputerze. Oznacza to, że jeśli potrzebujemy pamięci, która ma wysokie taktowanie, to właśnie w takim segmencie rynku powinniśmy rozpocząć poszukiwania.

Taktowanie jest istotne w przypadku wymagających aplikacji i gier, ponieważ to właśnie prędkość pamięci, a nie jej ilość, będzie pracować przy obliczeniach. Istotne jest także dobranie takiej ilości pamięci, która zapewni nam komfortowe użytkowanie komputera, a nasz system nie będzie domagał się większej ilości.

Brak odpowiedniego bufora pamięciowego jest bardzo widoczny w systemach takich jak Windows, którego aplikacje pożerają mnóstwo pamięci RAM. Musimy zatem ocenić wszelkie za i przeciw, no i przede wszystkim zwrócić uwagę na cenę, gdyż nie ma sensu przepłacać za niesamowitej jakości pamięć, jeśli będziemy tylko surfować po internecie.

serwery nas - gigaserwer.pl dzierżawa drukarek