Zabezpieczenie placu budowy i materiałów budowlanych przed zimą

Zima potrafi zaskakiwać, także na placach budowy. Niekiedy wynika to ze źle dobranych terminów, kiedy indziej prace muszą zostać wstrzymane, gdyż przez opóźnienia nie udało się ich skończyć o czasie.

www.szymoncofalik.pl

Niemniej, bardzo ważną kwestią jest zabezpieczenie placu budowy przed zimową porą roku. Chodzi tutaj jednak nie tylko o działanie różnych niekorzystnych czynników atmosferycznych jak mróz czy śnieg, ale również o potencjalnych intruzów, którzy zachęceni pustym placem budowy mogą zdecydować się na podjęcie działań.

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego też warto zadbać o zabezpieczenie placu oraz materiałów budowlanych, nawet jeśli wiąże się to z dodatkowymi wydatkami. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że wystarczy trochę nieszczęścia i niedostateczne zabezpieczenie placu, aby stracić nawet miesiące pracy i narazić się na zdecydowanie większe wydatki niż gdybyśmy zdecydowali się po prostu zabezpieczyć plac budowy.

Samo zabezpieczenie placu budowy zależy od tego, w jakim stanie ukończenia się znajduje przed nadejściem zimy. W przypadku domu w stanie surowym otwartym, budynek nie posiada na przykład okien i drzwi, a na dodatek może mieć jedynie tymczasowy pokrycie dachowe (w zależności od postępu prac).

Z kolei dom w stanie surowym zamkniętym posiada już okna, wykończony dach oraz drzwi, a wśród najważniejszych robót pozostają już tylko prace wykończeniowe.

Jak zabezpieczyć dom zimą?

Nasze działanie zależy więc od tego, w jakim stanie znajduje się dom, natomiast w obu przypadkach należy pamiętać przede wszystkim o zdrowym rozsądku, który może uchronić nas przed poważnymi wydatkami powstałymi w wyniku czynników atmosferycznych czy też niepożądanych gości.

I tak, jeśli chodzi o dom w stanie surowym otwartym to powinniśmy pamiętać o zabezpieczeniu, czyli osłonięciu otworów okiennych i drzwiowych. Można do tego wykorzystać folię ochronną, choć rozsądnym pomysłem jest także zastosowanie desek – to drugie rozwiązanie będzie znacznie korzystniejsze szczególnie wtedy, kiedy dom może być narażony na różnego rodzaju akty wandalizmu.

W przypadku domu w stanie surowym zamkniętym, warto zadbać o odpowiednią wentylację budynku na czas zimy, choć jednocześnie należy zabezpieczyć się przed intruzami – ci mogą liczyć na łatwy rabunek różnych materiałów, ale też okien, drzwi, przewodów czy nawet grzejników. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie chyba inwestycja w system alarmowy, jak również częste wizyty na placu budowy.

czujniki gazu poznań https://www.luxmetal.pl/plaskowniki-nierdzewne