Zmniejszenie kubatury pomieszczeń w domu

Dom, w którym są wysokie pomieszczenia generuje bardzo duże wydatki związane z ogrzewaniem całej jego powierzchni. Nie ma znaczenia fakt, w jaki sposób zapewnia się ciepło, bo każdy jest drogi.

Dziś jeszcze stosuje się ogrzewanie węglowe, częściej już gazowe i elektryczne np. master bcf 230al. Wszystkie te nośniki ciepła bardzo dużo kosztują.

Poszukuje się dlatego różnych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy wydawanych na ogrzanie domu głównie w okresie jesienno-zimowym. W wysokich wnętrzach stosuje się taką metodę jak obniżenie sufitów.

Nie zawsze robi się to w całym domu, ale zmniejszenie kubatury choćby niektórych pomieszczeń znacznie wpływa na efektywność ogrzewania a tym samym pozwala zmniejszyć rachunki. Poza tym ciepło rozchodzi się szybciej i równomierniej, jednocześnie dłużej utrzymuje się w całym domu.

Koszty poniesione na przebudowę są porównywalne z wielkością kwot pieniędzy, które by trzeba zapłacić za ogrzewanie większej powierzchni mieszkania. Warto więc przeprowadzić w nim przemyślaną modernizację.

Karlik: gniazda i włączniki elektryczne