Piotr Aigner

Chrystian Piotr Aigner urodził się w 1756 roku w Puławach. Swoją edukację artystyczną odbył we Włoszech w latach 1779 – 1780.
Po powrocie z Włoch działał i pracował w Warszawie. W 1782 roku został wybrany na wojskowego budowniczego Rzeczypospolitej.
W 1792 roku został mianowany profesorem architektury w Szkole Korpusu Inżynierów Koronnych. Brał czynny udział w powstaniu kościuszkowskim.
W 1814 roku został członkiem Akademii świętego Łukasza w Rzymie. W latach 1817 – 1818 był profesorem Królewskiego Uniwersytetu Warszawie.
W 1827 roku po opuszczeniu Warszawy i Krakowa na stałe wyjechał do Włoch. Twórczość architekta to dojrzały klasycyzm, wzbogacony formami empiru oraz nurtu romantycznego.
Do głównych prac autora zaliczyć można pałac w Przeworsku, przebudowę zamku w Łańcucie, kościół świętego Aleksandra w Suwałkach, dworek w Cieszacinie Wielkim, pałacyk w Rozkoszy w Warszawie, przebudowę Arsenału w Warszawie, bibliotekę Ignacego Potockiego w Warszawie oraz rozbudowę pałacu Krasińskich w Warszawie.
profesjonalne zarządzanie nieruchomościami poznań
Przeczytaj również: Zrób to sam
Przeczytaj również: Prawdziwi fachowcy
Przeczytaj również: Odkładanie remontu
Polecane artykuły

Czy industrialne wnętrze może być przytulne?
Coraz chętniej urządzamy wnętrza inspirując się konkretnie zdefiniowanymi stylami, które niosą ze sobą charakterystyczne rozwiązania. Obecnie bardzo modne są aranżacje w klimacie industrialnym, jednak czy pomieszczenia w takim stylu mogą być przytulne? Mimo, że industrializm wiąże się z prostotą i

Domek letniskowy
Stawiane w ostatnich latach ubiegłego wieku letniskowe domki mają już nieco przestarzałą formę. Właściciele często je przebudowują, by zmienić ich wygląd. Nowoczesne pomysły architektoniczne bardzo dobrze sprawdzają się również w takich inwestycjach. Nadanie nowego kształtu domkowi, gdzie spędza s