Piotr Aigner
Chrystian Piotr Aigner urodził się w 1756 roku w Puławach. Swoją edukację artystyczną odbył we Włoszech w latach 1779 – 1780.
Po powrocie z Włoch działał i pracował w Warszawie. W 1782 roku został wybrany na wojskowego budowniczego Rzeczypospolitej.
W 1792 roku został mianowany profesorem architektury w Szkole Korpusu Inżynierów Koronnych. Brał czynny udział w powstaniu kościuszkowskim.
W 1814 roku został członkiem Akademii świętego Łukasza w Rzymie. W latach 1817 – 1818 był profesorem Królewskiego Uniwersytetu Warszawie.
W 1827 roku po opuszczeniu Warszawy i Krakowa na stałe wyjechał do Włoch. Twórczość architekta to dojrzały klasycyzm, wzbogacony formami empiru oraz nurtu romantycznego.
Do głównych prac autora zaliczyć można pałac w Przeworsku, przebudowę zamku w Łańcucie, kościół świętego Aleksandra w Suwałkach, dworek w Cieszacinie Wielkim, pałacyk w Rozkoszy w Warszawie, przebudowę Arsenału w Warszawie, bibliotekę Ignacego Potockiego w Warszawie oraz rozbudowę pałacu Krasińskich w Warszawie.
profesjonalne zarządzanie nieruchomościami poznań
Polecane artykuły
Schowek w wannie
Wanna w łazience wydaje się mieć dość oczywiste zastosowanie, prawda? Oczywiście tak jest, jednak przy odrobinie kreatywności można nadać jej nowej, przydatnej funkcji. Mowa tu o dodatkowej przestrzeni na przechowywanie rzeczy w łazience. Istnieją systemy zabudowy wanny pozwalające zaoszczędzić spo
Błędy w instalacji wodnej
Budowa domu i montowanie wszystkich koniecznych instalacji to trudne zadanie. Wykorzystanie wiedzy fachowca to wręcz konieczność, ale równie ważne jest też jego staranność i przyłożenie się do pracy. Część usterek budowlanych dotyczących instalacji wodnej wynika bowiem ze zwykłego niedopatrzenia. T