Czy industrialne wnętrze może być przytulne?

Coraz chętniej urządzamy wnętrza inspirując się konkretnie zdefiniowanymi stylami, które niosą ze sobą charakterystyczne rozwiązania. Obecnie bardzo modne są aranżacje w klimacie industrialnym, jednak czy pomieszczenia w takim stylu mogą być przytulne? Mimo, że industrializm wiąże się z prostotą i minimalizmem, jeśli jest on przemyślany, może zbudować w domu także atmosferę przytulności.

Industrialne wnętrza charakteryzują się przede wszystkim jasnymi kolorami, cegłami, licznymi przeszkleniami, dużymi lustrami oraz grafikami. Elementy te raczej nie kojarzą nam się z przytulnym, ciepłym domem, jednakże wszystko zależy od proporcji.

Przemyślany industrializm, w którym prym wieść będzie cegła w połączeniu z lustrami w pięknych ramach będzie bowiem znacznie bardziej przytulny od industrializmu z dużymi grafikami i białymi ścianami. Nie ulega wątpliwości, że urządzanie wnętrza powinno być przemyślane, tak aby poza walorami estetycznymi spełniało ono także swoje funkcjonalne przeznaczenie.

Decydując się na industrialne urządzenie domu, warto dokładnie przemyśleć koncepcje, aby nie stworzyć przestrzeni zbyt chłodnej i nieklimatycznej.

fornir https://dachylinter.pl/