Przytulny dom

Marzeniem każdego z nas jest posiadanie własnego miejsca na ziemi, które będziemy mogli nazwać swoim domem. I w tym przypadku kwestią indywidualną jest, czy ma być to budynek wolnostojący z dużym garażem czy mieszkanie w nowoczesnym bloku, bowiem najistotniejszą rolę dla każdego człowieka odgrywa fakt, aby w tym właśnie miejscu czuć się jak najbardziej swobodnie i komfortowo.

Nie ulega wątpliwości, że wśród przymiotników, jakie usłyszeć możemy w opisie wymarzonego domu różnych ludzi powszechnie występuje określenie „przytulny”. Jest to epitet bardzo trudny do klarownego sprecyzowania, aczkolwiek najlepiej opisujący oczekiwania większości ludzi co do swojego miejsca na ziemi.

Określenie przytulny odnosi się bowiem zarówno do aranżacji wnętrza, atmosfery rodzinnego ciepła oraz odczuć, które są kwestią indywidualną. Bezsprzecznie w przytulnym domu czujemy się bezpiecznie, szczęśliwie i komfortowo.

Ponadto mamy poczucie, że jego wnętrza współgrają z naszym poczuciem estetyki i są zgodne z gustem, który podyktował nam liczne wybory dotyczące urządzenia naszego gniazda. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że przytulność może być definiowana na różne sposoby, bowiem różny może być sposób jej rozumienia związany z poziomami odniesienia.

Warto jednak zauważyć, że epitet „przytulny” budzi zawsze skojarzenia pozytywne, a każdy z nas pragnie, aby jego dom mieścił się w granicach ujmowanego w jego rozumieniu pojęciu przytulności.

styl grecki wycieraczka przed dom